Plecaki trekkingowe
Produktów: 10

W każdej wyprawie, niezależnie od jej długości i trudności terenu, plecaki trekkingowe odgrywają kluczową rolę. Są one nie tylko przechowalnią na nasze niezbędne rzeczy, ale także gwarantują komfort i bezpieczeństwo podczas ruchu. Dobór odpowiedniego plecaka trekkingowego jest więc równie ważny, co wybór butów czy odzieży.

Elementy plecaka trekkingowego, które mają znaczenie

Wybierając plecak trekkingowy, warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

  1. System nośny: Regulowany system nośny, który pozwala na dostosowanie plecaka do wzrostu użytkownika i anatomii ciała, jest kluczowy dla zachowania właściwej postawy i uniknięcia przeciążeń.
  2. Pas biodrowy i pas piersiowy: Obecność szerokiego, regulowanego pasa biodrowego oraz pasa piersiowego pozwala na równomierny rozkład ciężaru i zwiększa stabilność plecaka.
  3. Pojemność: Wybór pojemności zależy od długości trasy i rodzaju wyprawy – od lekkich, jednodniowych wypadów po wielodniowe trekkingi wymagające zabrania dodatkowego sprzętu, takiego jak namiot czy bukłak.
  4. Materiał i odporność na warunki atmosferyczne: Plecaki wykonane z trwałych materiałów z dodatkowymi pokrowcami przeciwdeszczowymi chronią zawartość przed deszczem i wilgocią.
  5. Wentylacja: Systemy pleców z kanałami wentylacyjnymi lub siatką dystansową zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, co jest nieocenione podczas intensywnego wysiłku.

Rodzaje plecaków trekkingowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje plecaków trekkingowych, które różnią się między sobą zastosowaniem i konstrukcją:

  • Plecaki turystyczne o małej pojemności: Idealne na krótkie, jednodniowe wypady. Lekkie i kompaktowe, świetnie sprawdzą się na łatwych szlakach.
  • Duże plecaki trekkingowe: Przeznaczone na wielodniowe wyprawy. Posiadają liczne kieszenie i przegródki, co pozwala na lepszą organizację ekwipunku.
  • Plecaki górskie: Wyposażone w dodatkowe uchwyty na kije trekkingowe czy paski do mocowania sprzętu wspinaczkowego. Są to modele dla wymagających użytkowników planujących aktywność w trudnym terenie.
  • Plecaki z systemem hydracyjnym: Posiadają specjalne kieszenie na bukłak z wodą i otwory na system hydratacyjny, co ułatwia picie w czasie marszu.

Plecaki trekkingowe - na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie plecaka trekkingowego zwróć uwagę na oznaczenia producenta dotyczące pojemności (litry), wagi, typu materiałów użytych do produkcji oraz dostępności systemów dodatkowej regulacji i adaptacji do różnych warunków.

Popularne i cenione marki, takie jak Campus, oferują szeroki wybór modeli, które zostały przetestowane w różnych warunkach i przez różnorodnych użytkowników.

close

Wishlist